| Andreea_Sloow_1998 a întrebat:

am un HTC wildfire si nu merge sa ma conectez la google play. this could be a temporary not be provisioned for data services. mentionez ca am internetul activat si nu merge nici cu wi fi..va rog ajutati-ma dau funda multumesc

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Personal cred ca nu poti sa ajungi pe google play pentru ca nu ai activat serviciul acela din telefon. Il ai dezactivat.

Ai putea sa te duci in managment aplicatii si sa te uiti pe acolo la toate serviciile alea (com. google...) sau ai putea sa faci backup la totul (sms, whatsapp sau ce mai folosesti) sa ii dai un factory reset si apoi sa restaurezi backupul.

Pare mai rapid asa. Parerea mea, cand nu te pricepi.

| RareşTPUro a răspuns:

Nu are legatura internetul...

1.Du-te la Setari > Aplicații > Gestionare aplicații > Google Apps, apoi da-i "Ștergeți datele".
2.Du-te la ecranul principal.
3.Selecteaza "Setari", sincronizare a datelor"> "Google".
4.Introduci datele de autentificare Google.