| Rommeo a întrebat:

Salut, am un Huawe P9 si cand il pun la incarcat se opreste din incarcat la 72% pur si simplu nu trece mai departe, stie cineva care ar fi cauza? Multumesc.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Folosesti incarcatorul lui, original?

| Rommeo explică (pentru darrio2007):

Nu-l mai am pe al lui, dar am incercat tot cu incarcatoare originale de Samsung si de HTC.

| CuriousStuff a răspuns:

Posibil sa se fi decalibrat acel senzor care masoara (sau mai bine zis estimeaza) cata energie mai are bateria. Pentru a incerca sa-l recalibrezi e recomandat sa lasi telefonul sa se descarce de tot, pana la 0% si sa-l inchizi, apoi, eventual sa incerci sa-l deschizi de cateva ori sa se aprinda ecranul sa consume si mai mult din restul de baterie ramas. Pe urma cand il bagi la incarcat telefonul ar trebui sa stie ca ala e puntul 0 si de aici sa mearga pana la 100%, daca nu functioneaza singura alta varianta e service-ul.

| Rommeo explică (pentru CuriousStuff):

Da multumesc, la varianta asta ma gandeam si eu.

| AlyNDriftKing a răspuns:

Salut,mergi cu el la garantie. Exacat asa am patit eu in Noiembrie cu un S5. Incarca pana la 72% si dupa puteai sa il lasi non-stop la incarcat ca nu mai urca si am mers la garantie cu el si mi-a inlocuit telefonul cu altul nou.

| mrzel312 a răspuns:

Bateria sau Softul.