| jon987654321 a întrebat:

Salut,am un Huawei ascend p8, problema este cu semnalul imi zice doar apeluri de urgenta dar cand il dau pe mod avion si dupa din nou pe normal...am semnal pentru 5 6secunde dupa care din nou doar apeluri de urgenta...are Android 5.1. lolipop telefonul este cumparat mai de mult timp dar nu a fost folosit ar trebui un update? sau update la Android l`am si resetat dar la fel, stiti vreo solutie? mersi

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Fa-i upgrade la Android 6, poate scapi de problema, incearca si cu alta cartela poate e demagnetizata, daca nu rezolvi nimic e posibil sa fie defect slot-ul sim sau antena gsm.

Răspuns utilizator avertizat