| LikeForMe123 a întrebat:

Am un Huawei Mate 20 Lite si face pozele cu un fel de contrast prea mare, cam la fel si filmarile. Stiti cumva cum pot modifica contrastul si astea din setari? Sau niste setari mai detaliate pentru camera telefonului? !

Răspuns Câştigător
| LikeForMe123 explică:

Deschide camera, gliseaza către stânga, după ar trebui ca sus în centru sa scrie Settings sau Setări, dupa dai în jos pana scrie Image Adjustment sau Ajustare Imagine.

2 răspunsuri:
| DaniGl a răspuns:

Intri în setări, și selectezi Image Adjustment sau Ajustare Imagini, și selectezi Contrast și după dai la 0 nivelul.

| LikeForMe123 explică (pentru DaniGl):

Asta-i faza frate, nu găsesc asta cu Contrastul unde e, nici în setările camerei în coltul dreapta sus, nici prin setările telefonului. Sau poate nu știu eu sa caut unde trebuie

| LikeForMe123 explică (pentru LikeForMe123):

Deschide camera, gliseaza către stânga, după ar trebui ca sus în centru sa scrie Settings sau Setări, dupa dai în jos pana scrie Image Adjustment sau Ajustare Imagine.