| George12356456 a întrebat:

Am un Huawei p smart 2019 si am urmatoarea problema : i-am cumparat folie de sticla din mall la 40 lei si touch-ul nu reactiona chiar cum trebuie (nu foarte deranjant, dar sesizabil). Am dat-o jos, merge perfect. Am luat a doua folie (de data asta ieftina, cum am avut pe toate fostele telefoane) si tot aceeasi problema. Oare are o problema telefonul?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu are nevoie de folie ce nu ai inteles, lasa l asa fara ca asa vin din fabrică, folia este grea si afectează displayul.

| gelu1970 a răspuns:

Folie de calitate proastă.

| George12356456 explică (pentru gelu1970):

Ai vreo idee unde as putea găsi una buna?

| gelu1970 a răspuns (pentru George12356456):

Id full cover glass
Marca Ringke

| gelu1970 a răspuns (pentru George12356456):

Nilkin Amazing pentru Huawei p smart 2019 de asemenea e ok.
In România nu știu in ce locuri se vând.
Cele două mărci dau rezultate bune.

| laurentiutirei a răspuns:

Incearca o husa care sa ai acopere si ecranul si capacul transparenta!
sau cumpara o husa tip carte! daca ai incercat cu folie de sticla nu merita sa cumperi alta si sa pierzi bani aiurea mai bine cumperi o husa si aia este