| Ionut_Danyel_1986 a întrebat:

Salut, am un Huawei p9 lite 2017 si mi-am cumpărat un card micro sd dar nu știu cum sa mut jocurile din memorie pe card.

Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| Ilie_George_1988_BpJm a răspuns:

In principiu nu prea le poti muta pentru ca i-ti cer permisiuni la telefon si sa fie instalate pe memoria de baza. Foarte putine aplicatii mai permit mutarea pe card. A ajuns la ora actuala sa folosim cardurile mai mult pentru fotografii si video-uri, de exemplu 4k, vodeo care ocupa destul de multa memorie.