| Jojjjjjoo a întrebat:

Am un iph 5s si se inchide. Am crezut ca e de la baterie, dar am mers cu el la un service gsm si de fapt nu are treaba bateria.Iar astazi de vreo 2-3 ore nu se mai deschide. Tipul de acolo mi-a zis ca nu stie ce ar putea avea. Aveti vreo idee? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Poate să fie un BUG în sistemul de operare. Recomand o reinițializare (reinstalare) a sistemului de operare prin intermediul iTunes.
Dacă device-ul are bateria originală și a fost folosit moderat în decursul a ~3 ani de când a apărut este posibil să fie o problemă cu bateria. Dacă device-ul se stinge la un procentaj al bateriei mai mic de 35-40%, mai mult ca sigur este din cauza bateriei, în caz contrar este o problemă cu placa de bază a acestuia.