| intrebcenustiu a întrebat:

Salut. Am un iphone 11 pro si am observat ca nu imi indica corect procentajul bateriei. Cateodata in loc sa scada cum e normal, creste laughing azi m-am uitat la el, avea 34% iar peste un minut avea 35. Sanatatea bateriei este 95% si imi apare acolo un "mesaj important despre baterie" ca recalibreaza capacitatea maxima a bateriei. E posibil sa indice procentajul gresit uneori din cauza acelei recalibrari?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si tu tot te plangi

Bula
| Bula a răspuns:

Indicatorul masoara tensiunea bateriei, care scade un pic la consum mai mare de curent si revine cand consumul este mai mic. Acest aspect este sesizabil cand functioneaza aplicatii care consuma mai mult (camera, redare filme etc., combinate cu GPS, Bluetooth wi-fi etc. pornite deodata).
Evident, folosirea intensiva al bateriei o slabeste mai tare, deci trebuie avut grija: ce- si cat consuma!

| CIaudiu a răspuns:

Este un bug care apare cel mai frecvent pe versiunile beta ale lui iOS 15.

| gabriel2004o a răspuns:

Pai asta e o problema destul de des întâlnită la iPhone :/
Nu prea ai ce face...trebuie sa te obișnuiești