| kissbacau a întrebat:

Salut.am un iphone 3. un prieten mi-a umblat in telefon si a dat actualizare software..acum cand il deschid apare iphone neactivat.imi cere sa activez telefonul.dau activare dar dupa 3-4 minute imi da erroare.mentionez ca iphonul e cumparat la mana a 2-a a fost furat...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ar trebui sa dai revenire la setarile din fabrica.Dar nu cred ca poti.Tot la un service este rezolvarea.Dar nu te vad ducandu-te cu el.Referitor la cum l-ai achizitionat.

| MYK3 a răspuns:

Daca a fost furat, detinatorul original la blocat si nul mai poti activa, singura varianta e sa iti vand un tool cu care iti trimit in IPSW modificat care trece de blocajul facut.
P.S Avand in vedere cat de greu este sa modifici un IPSW am majorat pretul tool'ului cu 70% adica il vand la 200 de lei

| kissbacau explică (pentru MYK3):

Am rezolvat problema.m-a costat 1 milion si acum sunt ca si primul proprietar. mersi oricum