| rolandbejan a întrebat:

Salut, am un iphone 3gs. l am luat de la cineva, el mi a spus sa nu ii dau update de soft si i am dat. din pacate, acuma cand dau sa il deschid se tot restarteaza incontinuu. se stinge, se aprinde, apare sigla cu marul si se inchide si din nou. ce are si cat m ar costa?

Răspuns Câştigător
| alinike2 a răspuns:

S-ar putea sa fie fake si sa nu suporte decat sistemul acela de operare. Din aceasta cauza. Du-l intr-un GSM si intreaba pe unul din baietii de acolo, te vor lamuri cu siguranta. Si nu cred ca te-ar costa mai mult de 30 de lei

| rolandbejan explică (pentru alinike2):

Nu e fake, il recunoaste itunes ul

| alinike2 a răspuns (pentru rolandbejan):

Nu stiu,, Era doar o parere. Dar cel mai sigur te duci cu el in GSM. CA te rezolva repede

4 răspunsuri:

Cand il pornesti baga-l in DFU mode( Ti apasata tasta lock/unlock si butonul home simultan pana apare sa il conectezi la PC la iTunes) si dau reset>set as new iPhone din iTunes.

| rolandbejan explică (pentru iOSi):

Ithunes ul nu il citeste. pur si simplu, arata marul, si se stinge