| xpycyu a întrebat:

Salut, am un iphone 4 codat pe Ungaria T-Mobile.Stie cineva cum pot sa il decodez oficial.Toate siteurile "verificate" nu decodeaza deloc retele din Ungaria.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Găseşti prin pieţe magazine care decodează fără să te întrebe detalii multe. Nu e e nici foarte scump. 30-50 lei maximum.

| 8mariastar a răspuns:

Tu singur nu poti sa il deconectezi trebuie sa te duci la un magazin de telefone ca sa ti-l deblocheze ei

| xpycyu explică (pentru 8mariastar):

Deci intrebarea se referea daca stie cineva cum as putea sa decodez iphone 4 codat pe UNGARIA reteaua T-Mobile.De unul singur POT SA DECODEZ iphone 4 codat il multe alte tari si retele insa nu si UNGARIA. Exista site-uri oficiale caroara le fac plata, le trimit EMAI- ul telefonului si pot sa il activez apoi in Itunes.

| KindduOullie a răspuns:

Pai cam in fiecare oras este o firma IT care decodeaza un telefon la premu cam de 5 lei. La magazinele de telefoane este mai scump...

| Gabriela_Bella_1999 a răspuns:

Pai du-te la un magazin de telefoane si til decodeaza acolo cam cu 50 de lei

| xpycyu explică (pentru Gabriela_Bella_1999):

Asta a fost primul lucru care l-am facut.Am platit 2 euro verificarea IMEI-ului pentru aflarea retelei in care este codat apoi mi s-a spus.Nu putem decoda retele din Ungaria.Decodarile pentru telefoanele iphone au preturi in functie de retelele pe care sunt codate.Cel mai ieftin decodat costa 19.90 Euro pe retea SFR France si altele (de exemplu Orange UK costa 119 LIRE). Nicidecum 50 de lei.