| Adrian_Adi_2000_boec a întrebat:

Salut am un iphone 4 si l-am scapat in apa si a intrat apa in el.
l-am desfacut la uscat si tot nu porneste, daca ii scot bateria si il tin la cablu usb se aprinde si se inchide ce are cer seriozitate

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Salut! Asta chiar n-am mai auzit, sa schimbi placa de baza la telefon, nu zic că este imposibil dar n-am mai auzit. Ai fost la service gsm să vezi ce spun băieții aceia? Daca chiar trebuie să schimbi placa de bază și costă mai puțin de 200 lei eu zic că se merită.

8 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Du-te repede la un service gsm cu el, sunt șanse mari să-i spui la revedere.

| Adrian_Adi_2000_boec explică (pentru RaduTN):

Dar nu-i pot face nimic?

| RaduTN a răspuns (pentru Adrian_Adi_2000_boec):

În principiu, nu. Puteai atunci pe moment. Acuma slabe sanse.

| Adrian_Adi_2000_boec explică (pentru RaduTN):

Pai dupa ce sa udat l-am desfacut curatat si lasat la uscat si acum e la uscat pe balcon desfacut

| RaduTN a răspuns (pentru Adrian_Adi_2000_boec):

Eu zic să mergi cu el la un service. Operațiunea pe care ai făcut-o nu este una chiar atât de rea. Poate mai ai șanse să-ți salvezi iPhone-ul

| Adrian_Adi_2000_boec explică (pentru RaduTN):

Acum imi arata cum sar incarca si da sa se deschida imi arata sigla de la aplle si dupa se inchide

| Adrian_Adi_2000_boec explică (pentru RaduTN):

Ce zici daca as cumapara o placa de baza noua

| Adrian_Adi_2000_boec explică (pentru RaduTN):

Mersi pentru ajutor