| anonim_4396 a întrebat:

am un iphone 4.Sora nu stiu ce i-a facut si cind il aprind imi arata ca trebuie sa aleg Tara, Limba si pe urma sa ma conectez la Itunes.dar cind conectez telefonul la calculator Itunes-ul nu deschide telefonul.Ce as putea face in acest caz?sad.am tot incercat si nu-l pot deschide

Răspuns Câştigător
| MYK3 a răspuns:

Nu asculta de astia ma, repede dul la service, se vede ca nu au iDevice...
Sora ta tia resetat telefonul la setarile din fabrica, tu trebuie sa il activezi.
Daca nu stii cum baga-ma me messenger compact. techno sau vorbim de pe iPhone-iPad dar Apple IDul til dau pe mess.

| principessa1 a răspuns (pentru MYK3):

L-am dus acum la un service..vad maine daca mi la facut.ms mult.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Conecteaza la alculator si intra in dfu mode.tii apasat pwuer button si home buton stiu si eu pina se stinge dupa care dai drumul la power buton si continui sa tii home buton pina intra in acel mod. dupa itune o sa il vada si faci restore. daca cici asa nu merge atunci trebuie sa mergi la un service.probabil ai instalat un nou iso si stiu si eu era cumva jailbreack si cind a revenit trebuie activat telefonul. si eu asa din amintiri.incearca ca nu se intimpla oricum nimic. eventual o sa revina tot unde e acum, daca nu va merge cum am zis.

| valentino52 a răspuns:

Trebuie sa te conectezi la CONTUL de iTunes, nu la iTunes programul din PC.

| ArekkusuKage a răspuns:

Resetare generala sau reinstalearea softului la un service gsm si costa intre 35-50 ron din alta parte nu are de unde sa fie

| Cybertrust a răspuns:

Poti incerca sa ii dai resetare generala la telefon si iTunes, apoi incerci sa le conectezi din nou.