| MaximSpeed a întrebat:

Salut am un iPhone 4S codat nu stiu pe ce cartela,azi mergea totul perfect pana i-am dat resetare din fabrica,iar acum imi cere cartela sa se activeze,ce imi trebuie pentru a il debloca si de unde pot lua?,cum aflu pe ce este blocat?, dau funda.

1 răspuns:
| 555ALX a răspuns:

Poti afla pe ce este blocat din setari>general>about>carrier.Deblocarea se face la orice service gsm dar este costisitoare.Actual o decodare costa cat un 4S second hand.