| DanRosu a întrebat:

Am un iphone 4S si nu capteaza semnalul wireless bine. Daca sunt in camera cu router-ul langa mine e foarte Bine,dar daca ma duc in alta camera nu mai gasesc nimic. Inainte am avut Galaxy S1, S2 si Xperia S, toate telefoanele prindeau semnal si din fata blocului si din bloc. Am un prieten cu iPhone 4 si cand vine in fata blocului prinde semnal de la mine. Vorba aia, 4S are 4 antene si ar trebui sa capteze semnal mai Bine decat 4

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Schimba tipul de encriptie la parola wi-fi si fa un update de firmware la router.

| DanRosu explică (pentru pbsolver):

M-ai dat gata. Cum sa fac astea? laughing

| pbsolver a răspuns (pentru DanRosu):

Daca n-ai mai umblat inainte la router e posibil sa te chinui pana-ti vine rau. uita-te pe eticheta de sub el, trebuie sa aiba niste cifre de genul 192.168.x.y
unde bagi google.ro scrii cifrele respective si apesi enter. apoi vii aici si-mi spui ce-ti arata

| DanRosu explică (pentru pbsolver):

Am intrat in setarile lui, am schimbat parola de multe ori.

| pbsolver a răspuns (pentru DanRosu):

Ce tip de encriptie ai? e WEP, WPA/WPA PSK2?

| DanRosu explică (pentru pbsolver):

La update ma descurc, dar nu inteleg ce vrei sa spui cu tipul de encriptie la parola

| DanRosu explică (pentru pbsolver):

Security : Auto (WPA or WPA2) - Personal

| pbsolver a răspuns (pentru DanRosu):

Scoate-l de pe auto si pune-l pe WPA2-PSK - AES (poti pune si mixt, AES+TKIP)

| DanRosu explică (pentru pbsolver):

Nu merge. am doar varianta care ti-am zis-o si alta este sa las router-ul fara parola

| DanRosu explică (pentru pbsolver):

I-am facut update. Multumesc mult pentru ajutorul acordat

| pbsolver a răspuns (pentru DanRosu):

Ma bucur c-ai reusit

12 răspunsuri:
| MyGoodLife a răspuns:

Se poate sa fie din vina wireless-ului, poate ca nu are putere de semnal mare, dar cred ca si IPhon-ul are o mica problemuta