| AlexBoy88 a întrebat:

Am un iphone 5 si cand ascult muzica la difuzorul telefonului daca dau la maxim volumul nu se mai aude asa clar muzica daca il dau mai incet se aude clar.
Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

E normal sa nu se auda clar. Etajul final audio al telefonului cand dai la volum maxim, distorsioneaza. Niciodata nu se da la maxim. Cam 80-85%. Asa se intampla la orice (TV, boxe PC, sisteme 5.1, orice telefon.)

1 răspuns:
| Iwao a răspuns:

Problema,ai ascultat mereu muzica cu volumul la maxim, membrana s-a uzat si bobina difuzorului s-a deplasat.Se schimba la un service telefoane, costa in jur de 15 lei.