| denisFlafi a întrebat:

am un iphone 5 si cand incerc sa ma logez la wifi-ul de acasa, nu imi merge. desi unui prieten ii merge la mine acasa. dar in toate celelalte locuri imi merge, numai acasa nu. de ce? si cum as putea rezolva problema?

6 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

E din cauza telefonului, trebuie resetat, altfel problema nu o sa dispara pentru ca stiu pe cineva care avea aceeasi problema si a trebuie sa il reseteze!

| denisFlafi explică (pentru AlexElektro1987):

Pai si nici la telefonul pe care l.am avut in trecut nu mergea.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru denisFlafi):

Se poate intampla sa fi avut si la acel telefon aceeasi problema, dar daca zici ca ai avut si la acela s-ar putea sa fie si de la router! Inainte se conecta la wi-fi telefonul tau?

| denisFlafi explică (pentru AlexElektro1987):

Nu. mi-a zis cineva ca s.ar putea sa nu detecteze ip-ul

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru denisFlafi):

Nu stiu, dar daca il resetezi s-ar putea sa iti mearga pentru ca daca nu detecteaza inseamna ca nu vrea sa se conecteze, daca il resetezi cel mai sigur o sa iti mearga!

| Stig22 a răspuns:

Incearca sa ii dai forgot din telefon daca ai parola, daca nu restart la router.