| mateidragos828 a întrebat:

Am un iPhone 5S si de curând mi-am schimbat abonamentul si nu mai pot trimite mesaje! Am vazut ca am un contact in care mesajele trimise de mine sunt cu albastru iar acestui contact ii pot trimite mesaje ...la celelalte contacte mesajele sunt cu verde
Ce sa fac?
FUNDA!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ti-ai schimbat numarul de telefon, trebuie sa schimbi si in setarile contului, altfel nu primesti acces sau nu deplin la cont.

| mateidragos828 explică (pentru Bula):

Nu am schimbat numărul... pot suna si chestii de genul

| Bula a răspuns (pentru mateidragos828):

Incearca sa vezi la Ajutor (Help) ce inseamna culorile.
Mai poti incerca sa gasesti explicatii direct de la producatorul messenger-ului cu problema sau pe forumuri.
Dar cel mai rapid e prin incercari.

| SandraPparalelipipedop a răspuns:

Buna, si eu tot Iphone folosesc iar in cazul tau, eu cred ca contactul caruia nu se trimit mesajele ii stins telefonul sau in cel mai rau caz ar mai fi ca te-a blocat.