| ROBBYSHOW a întrebat:

Salut am un iPhone 6 și am ios 10.2 pe el.Problema este ca are momente când se înțeapă gen touch-screen-ul ia alte comenzi sau deloc.Daca blochez și deblochez ecranul merge normal după.Care ar putea fi problema. aștept un răspuns!

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

De unde este ljat telefonul este nou sau cum l-ai cumparat? Este iphone sau este chinazarie? Daca ai luat un teelfon folosit de la cineva ar putea sa aiba touchscreenul schimbat, deci s-a pus un touch chinazarie, ca urmare aia e, alea asa mai fac unoeri.Deci piese originale exact ca alea de le iphoane nu gasesti, nu vinde nimeni asa ceva, chiar daca probabil unia zic ca ar fi, sau aia de la service zic ceva de genu.Sa pui un touchscreen sau display la iphone si sa fie original da poti dar tot de la alt telefon, nou nu exista.Deci problema ar putea sa fie touchscreenu sa fi fost schimbat.

| Bebelucelu a răspuns:

La un iPhone va merge mereu Mai greu IOS-ul nou daca il bagi avand in vedere ca a aparut noul gen de iPhone ei incearca sa ingreuneze telefoanele vechi