| Oreo5647 a întrebat:

Salut, am un iphone 6 si de aseara nu mai citeste cartela adica imi spune no service sau searching si nu merge deloc.
Mentionez ca a mai facut asa de vreo doua ori ii dadeam restart si isi revenea dar acum degeaba.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dul in servis probabil este stricat cititorul de cartelă sim si de aceea face asa, numai in servis unde repară telefoane vei afla cauza, posibil trebuie si resoftat telefonul, oricum sa ai bani la tine ca reparatia costă, posibil 300 le sau mai mult fiind iphone pretul creste.