| ninuionut a întrebat:

Am un iphone 6 si nu stiu de ce nu am semnal, acum ceva zile a mers si acum nu mai merge. Din ce cauza sa nu mai mearga?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Incerca cu o cartela din alta retea(daca aparatul nu este blocat in retea). Daca nu merge, atunci du-l la service(daca mai este in garantie).
Dar daca nu mai este in garantie, iti recomand Germanos, chiar daca ar fi mai scumpi si ar dura mai mult. Alte service-uri ar putea sa iti inlocuiasca piese bune originale cu unele contrafacute care vor functiona pana la o vreme sau vor functiona incorect si nu la capacitate maxima.

Sau cauti service-uri autorizate de compania Apple:
https://locate.apple.com/......o/service/

| Andersen2k18 a răspuns:

Poate ai blocat telefonul in rețea.Te poti duce la un GSM cu garantia de la el, pentru ca poate sa ti-l repare.

| iwefgOficiall a răspuns:

Ai activat modul avion uitete an setari.

| SuperGamerRO a răspuns:

Dar unde nu ai, afara? pai este o soluție cam grea.trebuie să mergi cu telefonul unde
va unde ai semnal.