| Deniiss2017 a întrebat:

Am un iphone 6s iar câteodată când vreau sa fac poze cu flashul pornit ele ies complet negre sau întunecate, asta numai și numai dacă blițul este pornit. Țin sa menționez că aceeași problemă se întâmplă și în alte aplicații care folosesc camera

1 răspuns:
| LorenzoRon a răspuns:

Salut, Denis!

Daca ai curatat camera foarte bine si inca se intampla asta, poate fi o defectiune de la blit, astfel ca lumina blit-ului iti acopera camera si din motivul asta ies pozele negre.

Ia in vedere ca uneori cand faci o poza, trebuie sa pastrezi o anumita distanta incat sa nu se reflecteze lumina blit-ului inapoi in camera.

Daca ai posibilitatea, regleaza intensitatea blit-ului de la setari, pune lumina mai mica.

Iar daca in continuare nu-ti merge, du-l la un service unde te vor sfatui baietii de acolo ce ar trebui sa faci mai departe.

Bafta!