| Petrescu_Florin_1976 a întrebat:

Am un Iphone 6s, problema este legata de faptul ca bateria telefonului se descarca atunci cand telefonul este inactiv. Mentionez faptul ca acest fenomen apare fara ca wi fi, datele mobile sau altceva sa fie active. La ora 22 seara bateria este incarcata 100% si dimineata il gasesc descarcat complet. Telefonul se incarca in aproximativ doua ore si jumtate, nu se incalzeste, nu consuma bateria in mod exagerat atunci cand il folosesc. Am mers la un service, am schimbat bateria cu una noua, originala, dar lucrurile nu s-au schimbat. O idee despre ce ar putea fi?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai setari din fabrica si nu instala nici o aplicatie. Daca actiunea se repeta nu e de la baterie, ti dusa alta piesa(imi scala numele acum). Bafta.

| Petrescu_Florin_1976 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat toate metodele. Tot la fel face.

| Mariaaaavev a răspuns:

Asa pățesc și eu laughing stau numai pe modul de economisire a bateriei.

| Petrescu_Florin_1976 explică (pentru Mariaaaavev):

Pai si ai fost cu el pe undeva? Ti-a zis cineva ceva?

| Petrescu_Florin_1976 explică (pentru Mariaaaavev):

Rata de consum a bateriei este cam de 10 procente pe ora. este destul de mult. eu sunt de parere ca bateria telefounlui ar trebui sa ramana cam asa cum este atunci cand nu il folosesc. Am inlocuit bateria, este noua. Sa vedem ce face dupa cateva ture de incarcare descarcare complete. Pana la urma este noua.

| Mariaaaavev a răspuns (pentru Petrescu_Florin_1976):

Am fost. Domnul respectiv mi-a ras un nas. Cica "ți-a trebuit IPhone, stai sănătoasă"

| anonim_4396 a răspuns (pentru Petrescu_Florin_1976):

Du-te cu telefonul chiar la service la ei nu la orice service gsm

| Petrescu_Florin_1976 explică (pentru anonim_4396):

Am preferat sa il vand.