| Cailean_Marius_1998 a întrebat:

Salut, am un iPhone 6s si am iOS 9 pe el, stau in dubii dacă sa dau update la iOS 10.Am auzit ca are unele probleme cum ar fi ca se blochează in camera

7 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Eu zic sa iti faci update ca nu are ce sa strice, plus ca mai incolo nu o sa ai de ales pentru ca astia de la Apple o sa bage anumite functii care o sa necesite ios 10 ca sa te oblige sa faci update, deci ca il faci acum sau il faci mai tarziu tu decizi

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Cu fiecare update iPhone va merge mai încet atunci când un alt model mai nou e deja pe piața

| Cailean_Marius_1998 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Deci zic sa il las pe iOS 9, am observat in ultima vreme ca si pe iOS 9 mi se mai blochează camera, si ma gândeam ca voi remedia problema cu acest update la iOS 10

| Cailean_Marius_1998 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Deci zici sa nu ii dau update, sa il las pe 9, in ultima vreme am observat ca mi se cam blochează camera si pe iOS 9, si de asta ma gândeam sa ii dau update pote va remedia problema

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Cailean_Marius_1998):

Poți să faci cum crezi dar cine îți garantează ca o sa meargă mai bine. Dar cred ca știi ca oricând te poți duce la Apple store și le spui problema iar ei sunt obligați să ți-l repare pe gratis e tot ce tine de software e gratis

| Cailean_Marius_1998 explică (pentru Beres_Andrei_1982):

Chiar dacă l-am cumpărat din alta parte, mai exact de la eMAG, ci nu de la ei?

| Beres_Andrei_1982 a răspuns (pentru Cailean_Marius_1998):

Atata vreme cat telefonul e original nu conteaza de unde il cumperi