| anonim_4396 a întrebat:

Am un iphone 6s si nu prea se incarca.Uneori o face uneori nu.Pur si simplu conectez cablul se aude ca s-a conectat ( apare si fulgerul langa baterie) dar bateria tot scade. Uneori trebuie sa dau luminozitate la minim ca sa se incarce.De la ce sa fie?

2 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Din cate am inteles e ceva normal, tocmai ce mi-am luat si eu un iPhone 6s. Ideea e ca trebuie sa-l mai incarci cateodata cu alt incarcator. I-ai facut update-urile?

| modjolica a răspuns:

Încearcă cu alt încărcător, deși nu cred că are vreo treabă dacă ai zis ca merge cu luminozitatea scăzută. Mergi la un service, va rezolva el, tu nu prea ai ce i face