| Rosca_Studentul_Vasile_1999 a întrebat:

Salut am un iphone 7 original din magazin Darwin procurat acum 5 zile am o problema bateria tine doar 4 ore specific doar mod de utilizare faza e ca anterior am avut un iphone 5s cu baterie made in china care tinea 3 orein mod de utilizare rog sa-mi raspundeti doare persoanele ce au un iphone 7 original nu refresh cit ar trebui sa tina bateria in mod de utilizare?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca sub "mod de utilizare" intelegi vizionare de video de pe internet, atunci nu are cum sa tina prea mult bateria.
La folosire intensa (sau la upgrade-uri) tine cuplat si incarcatorul, astfel va consuma curentul de la priza si nu de la baterie.
Nu te speria, iPhonurile au protectie serioasa pentru a nu permite supraincarcarea bateriei.