| Dorelel a întrebat:

Am un iPhone 7 Plus, care, pe spate, langa camera, are un mic LED (Nu ma refer la flashlight), care mi-a atras atentia cand a inceput sa "palpaie" in lumina albastra, si sunt curios la ce foloseste. Nu are nicio legatura cu notificarile aparent.

Răspuns Câştigător
| Dorelel explică:

Poate ti-au montat un dispozitiv special de urmarire. big grin
Acel punct este la microfon si poate indica functionarea camerei /microfonului /inregistrarii.
Sau poate indica asteptarea pentru declansarea automata la fotografiere cu intarziere.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe spatele aparatului (stanga sus) sunt doar 3 elemente: camera (dual), microfonul si "True Tone Flash".
Alt aparat nu este semnalat nici in cartea de utilizare a telefonului.
Daca specifici mai exact localizarea acelui Led albastru, poate te pot ajuta.

| Dorelel explică (pentru Bula):

Este chiar intre camera si Flash. Se poate vedea ca un punct negru, mai exact, si acela nu este microfonul.

| Dorelel explică (pentru Dorelel):

Poate ti-au montat un dispozitiv special de urmarire. big grin
Acel punct este la microfon si poate indica functionarea camerei /microfonului /inregistrarii.
Sau poate indica asteptarea pentru declansarea automata la fotografiere cu intarziere.

| lilith16 a răspuns:

Poate este o stare de monitorizare a telefonului sau poate este legat de recunoaşterea amprentelor sau a deschiderea automată a ecranului, am avut si eu chestii de genu