| Enh_Robert_1992 a întrebat:

Salut am un iPhone 7 + și astăzi dintr-o data nu mai se aude nimic când ma suna cineva nu se aude doar vibrează când pun muzica nu se aude nimic am dat resetare din fabrica l-am stins și pornit iar nu merge nimic bag căștile nici pe casti nu se aude când dau pe volum el apare dar nu îmi arată acolo aia de încărcat cât de tare sau încet e telefonul nu a fost scăpat sau ceva de genu

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Du-l la un service pentru depanare si reparare.
Defectul poate fi un contact prost la mufa castilor sau chiar blocul de amplificare a sunetului, ambele se pot rezolva doar in conditii de laborator, fiind nevoie de scule si piese adecvate.

| Enh_Robert_1992 explică (pentru Bula):

Azi de dim a inceput sa se auda iar si microfonul functioneaza dar nu se mai aude difuzorul de sus dar el functioneaza ca in el are si microfonul si merge fara probleme dar pot vorbi acum la telefon doar pe speaker sau casti

| Bula a răspuns (pentru Enh_Robert_1992):

Am scris: mai mult ca sigur e ceva defect de contact.