| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Am un Iphone 7 si in luna august/septembrie, am intrat cu el in piscina, faza e ca el a mai mers vreo 30 de minute dupa aceea fara absolut nicio problema, dar la un moment dat s-a stins si a repornit, s-a repetat asta de vreo 3-4 ori si dupa nu s-a mai aprins, intrebarea mea este daca are cineva idee daca mai poate fi salvat, l-am lasat atat pentru ca am citit undeva ca cel mai bine ar fi sa il las sa se usuce de la sine.Sau credeti ca macar mai pot salva ceva piese de la el? Telefonul este perfect estetic, adica displayul nu ar avea de ce sa nu fie bun(zic eu).Dau funda

Răspuns Câştigător
| hacktek a răspuns:

Telefonul se poate repara 100%. Nu orice service va putea să îl repare, deoarece majoritatea sunt cârpaci. Trebuie curăţată placa de bază, eventual înlocuit chip-ul de încărcare, operaţiune ce necesită multă îndemânare şi un microscop profesional.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Orice poate fi salvat dar toate cu un COST.
Du-l la un service și vezi cât iți cere să-l facă sau cât iți dă pe el

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru sierra1):

M-am dus cu el cand mergea, sa mi faca un pret pe el pentru piese, ca nu il mai foloseam si nu voiam sa il dau nici pe olx, si mi-a zis ca el mai mult de 100 de lei nu-mi da

| sierra1 a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Dă-l, măcar ai scos ceva pe el

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru hacktek):

Tipul a vrut doar sa ma faca sa il dau pe 50-100 de lei, iar el luat poate 500 de pe urma lui

Răspuns utilizator avertizat
| Voicu_Toma_2000 explică (pentru AlexDorinel):

Nu l-am luat pentru ca mi-am dorit iphone, mi s-a spart telefonul vechi, un S8+,si aceasta a fost o varianta provizorie pana imi iau altul