| razvi250 a întrebat:

Am un iphone 7 si l.am bagat in apa iar acum nu mai citeste amprenta. Butonul merge doar daca dezactivez amprenta... Acum intrebarile : Se mai poate repara? si daca da cam cat m-ar costa?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar cam trebui sa fie acoperit de garantie.

| razvi250 explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca nu am garantie la el si de aceea vreau sa stiu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru razvi250):

Lasa-l in orez cum zice baiatu' sau asteapta sa se evapore apa.

| andrada2222 a răspuns:

Da se poate repera, si nu cred ca costa mai mult de 200-300 de li. dar depinde de daunele pe care le are

| NuDauNume07 a răspuns:

Odata am scapat in apa un s4 mini. Si nu e aqua. Si mergea doar ca atunci cand conectam castile la el nu apareau. Si cand le deconectam apareau. L-am deschis si l-am lasat in orez vreo 2 ore. Apoi nu a mai avut nici o problema. Orezul extrage apa. Eu zic ca merita sa incerci si tu.

| razvi250 explică (pentru NuDauNume07):

A trecut aproape o saptamana.