| nasassaq a întrebat:

Salut, am un iphone 8 simplu de anul trecut, mi-am facut contul de icloud la repezeala,in aceeasi zi,seara am consumat alcool iar a doua zi nu mi-am adus aminte absolut nimic din contul meu icloud si nu am mai putut intra deloc in meniul telefonului, nu este furat am cutie tot la el. Credeti ca se mai poate face ceva? As putea sa il duc undeva, pentru a il aduce la normal? Multumesc pentru intelegere

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dacă l-ai cumpărat cu acte, și ai factura și cutia telefonului, contra cost, cei de la Apple în teorie ar trebui să îți deblocheze telefonul.
Însă toate astea probabil costă mai mult decât un iphone 8.
Cred că poți să il pui în vitrină. Ca să nu il arunci.
Fără icloud nu ai ce face cu el.

| JicaContra a răspuns:

Daca poti dovedi ca esti proprietarul de drept, Apple or sa iti descuie telefonul, din pacate habar nu am cum poti contacta Apple din rrrrominica, pentru ca se pare ca APPLE ARE NECAZ PE RRRROMINICA, auzi Apple TV+ este disponibil in Moldova, Boswana si alte tari mult mai amarate ca rrrrominica, dar NU IN RRRROMINICA!

incearca totusi la un magazin Apple, am vazut prin moll-uri