| Ghidushu a întrebat:

Am un iphone iar cand vreau sa ascult muzica in casti se aude prea incet. Cu volumul la maxim nu se aude deloc cum trebuie.

Va rog, ajutati-ma. Cel mai bun raspuns are funda

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut,

Settings->Music->Volume limit -> in pui pe off.

In cazul in care nu merge insemna ca are limita de volum hard coded in OS. Este specific in majoritatea tarilor europene ca telefoanele sa aiba limita de volum.

Poti sa o maresti si pe aia dar trebuie sa modifici kernel-ul telefonului.

| Ghidushu explică (pentru DrGeorge):

Am verificat acum cu castile unor prieteni si la ei merg. Inseamna ca am eu o problema cu castile. oricum mersi de raspuns

| DrGeorge a răspuns (pentru Ghidushu):

Uita-te la mufa castilor, vei vedea niste cercuri pe mufa, trebuie sa aiba 3 cercuri nu 2.

| Ghidushu explică (pentru DrGeorge):

Are cercurile, iar castile se conecteaza bine in mufa. Am descoperit problema, nu se conecteaza bine firele din casca (in interiorul casti)