| edycool74 a întrebat:

Salut,am un iphone4 si este codat pe spania.Trebuie sa il activez insa imi cere cartela sim..Si eu nu am de spania..De decodat nu se poate fiindca este cel mai nou software..Are cineva vreo idee cum il pornesc si il activez fara sim?

Răspuns Câştigător
| trisoru a răspuns:

Nu poti, in GSM pentru 100 lei il deblocheaza, telefonul e Brand pe Movistar sau oricare alta retea, e slab acel GSM care zice ca nu poate debloca, daca esti in Spania trebuie sa fie mai usor de deblocat, dar costa mai mult, activarea nu costa si nu e grea deloc, decodatul costa, tu ala trebuie sa il faci

| edycool74 explică (pentru trisoru):

Pentru activare imi cere un sim de Orange Spania insa nu am..Si de decodat inca nu am banii necesari..ai idee cum il activez. fara sim

| trisoru a răspuns (pentru edycool74):

Daca iti cere sim la activat, cum ai putea sa il activezi fara sim? un telefon care nu are sim si e activat, candva a fost activat cu sim, simplu...pai astepti sa ai banii de decodat si iti cumperi cartele, eu sunt in Italia si SIMu e 15 euro, acolo cat drac poate costa? bafta

3 răspunsuri:
| airflow a răspuns:

Cu siguranta ai ales cel mai prost reparator din orasul in care te afli! inceraca un service serios ai sa vezi ca au solutie pentru tinewinking