| Denila123 a întrebat:

Salut, am un j 5 care are memoria full 4 gb. Ce sa fac? Asa e normal? Ar trebui sa aiba 8 gb daca intalez Facebook gate e full memoria, poze n-am, nimic muzica pe el, va rog daca puteti cu un sfat sa ma ajutati.

6 răspunsuri:
| NonZarek a răspuns:

Memorie ram sau stocare?
Dacă e stocare, din aia 8gb in total se va lua din start 7, sau 6 ptca atâta îți ocupa sistemul Android, nu ai ce sa ii faci decât sa îl schimbi, sa îți iei un tel cu memorie mai multa. Dar dacă e ram, nu e o problema asa mare.

| Denila123 explică (pentru NonZarek):

Offf din cauza aceia nu am memorie da cu cardul nu merge sai maresc memoria sd.

| NonZarek a răspuns (pentru Denila123):

Nu ai cum, pe card se stochează doar poze si videoclipuri, nici decum aplicații, singura varianta care ți a rămas este sa ți schimbi telefonul

| Denila123 explică (pentru NonZarek):

Doar ce, l, am cumparat

| Protegent a răspuns:

Eu un J5 2015? Daca da, atunci foloseste Facebook Lite, e o varianta mini a Facebook-ului obisnuit, mult mai rapida, si e sub 1 MB.