| AlecsRo a întrebat:

Salut am un LG l7.
ieri de dimineata am vrut sa ma conectez la wifi si nu mergea. pe seara m-am conectat fara probleme.
azi de dimineata iar nu merge sa ma conectez.
ce problema sa fie? sa fie de la retea? sau trebuie ceva setat?
fundita

3 răspunsuri:
| Gg26 a răspuns:

Eu cred ca e posibil sa fie reteaua de wireless de la care te conectezi, slaba.
Incearca sa te connectezi la o alta retea de wireless daca iti merge fara probleme, inseamna ca nu ai probleme cu telefonul.

Eu zic ca e vine semnalului slab de la care prinzi wi-fi. Succes

| AlecsRo explică (pentru Gg26):

Este reteaua mea. are semnal full.
la laptop merge.
o sa incerc sa ma conectez la alta rete. si daca merge o sa instalez din nou reteaua la mine acasa

| Gg26 a răspuns (pentru AlecsRo):

Nu este exclus sa nu fie vina telefonului, daca tot nu-ti merge baga-i softu iar happy
Succes