| Gabriel_Alexandru_1997 a întrebat:

Am un LG optimus l9 cu versiunea 4.1.2 si vreau sa-mi pun aplicatiile in cardul sd dar nu reusesc.Trebuie sa-l rootez?

Răspuns Câştigător
| r3dscorpion a răspuns:

Pentru al le muta pe sd trebuie ca telefonul sa fie rootat. Daca descarci instalarea unei aplicatii pe SD ea se va instala tot in telefon.Atentie! Root-ul duce la pierderea garantiei!

| Gabriel_Alexandru_1997 explică (pentru r3dscorpion):

Mersi.Eu oricum am grija de tel si nu l-am primit cu probleme.

2 răspunsuri:
| xxx8 a răspuns:

Salut..nu poti sa ti le muti pe cardul sd ...ai putea desigur sa iti descarci aplicatii pe pc (de pe mobile9) si sa le bagi pe cardul sd si asa o sa mearga dar desigur trebuie sa le cauti pe cardul sd si sa le instalezi deoarece nu o sa se instaleze singure