| Crysty_Crysty_1996 a întrebat:

am un LGkp501 si de un timp nu imi mai merge.Adica nu mi se mai aprinde display-ul(ecranul) dar in rest se poate umbla pe el doar ca nu poti vedea.cum as putea sa-l repar? Ar putea fi display-ul defect?

Răspuns Câştigător
| sorin_6068 a răspuns:

1 daca lumina display-ului functioneaza dar nu apare nimic pe ecran atunci problema este la banda acea folie care face legatura intre ecran si placa de baza si la un centru bun ti-o schimba daca nu schimba cu tot cu ecran
2 daca nu se aprinde si nu apare nimic atunci poate fii desprinsa mufa de pe placa sau pur si simplu display-ul ars

2 răspunsuri:
| mobile a răspuns:

Salut,
E cam boala lor sa se strice lcd-ul si in cazul tau cam asta ar fi.
Daca vrei display kp500, kp501 ieftin intra pe magazingsm.ro http://www. magazingsm.ro/piese-telefon/display-LG-kp500-cookie-3404
Salut!

| Cristinoi_Alin_1997 a răspuns:

Daca era telefon glisant era clar dar asa...ma gandesc k de la socuri nu mai face un conctact k lumea cel mai bine ar fi sal duci la un service