| Bercea_Ali_1992 a întrebat:

Salut am un Nokia 5230 si am incercat sa ii instalez un soft cu Nokia suite dar telefonul s-a stins si acum nu mai porneste. As-i vrea sa imi spunet-i cum pot sa il resetez direct din PC. Funda

Răspuns Câştigător
| Daniels89 a răspuns:

Nu ai nici-o sansa sa-l faci fara un box/interfata... spune mai exact ce program ai folost si ce ai facut de nu mai porneste?

| Bercea_Ali_1992 explică (pentru Daniels89):

Am incercat sa schimb softu. telefonul s-a blocat si am incercat sa il repornesc si de atunci nu s-a mai aprins ..si ma intreb daca exisa vreun program cu care sa pot sa il resetez fara conectare prin usb

| FrumoasaFata a răspuns (pentru Bercea_Ali_1992):

Cum sa resetezi telefonul daca el nu se deschide si vrei si fara conectare prin usb du-te la un service desi nu merita un asemenea telefon

6 răspunsuri:
| Daniels89 a răspuns:

Http://pinout.net/......Music%20X6
aici vine conectat un cablu special care si el la randu lui vine conectat pe un Box care iti rescrie tot softul

| FrumoasaFata a răspuns:

Nu am mai umblat de mult pe Nokia suite dar cred ca poti sa ii dai de acolo o resoftare restartare ceva.

| Bercea_Ali_1992 explică (pentru FrumoasaFata):

Telefonul nu se mai aprinde si prin programul Nokia suite tr sa fiu conectat cu tel

| ulsherx a răspuns:

Ai facut o greseala enorma si nu ai nicio sansa sal mai deschizi. Iati un telefon nou.