| lulutzu a întrebat:

Salut.Am un Nokia 5230 si as vrea sa stiu daca exista coduri sa se auda mai tare de cat se aude el de obicei cum sunt la Samsung sau alte telefoane. Daca sunt as vrea prin com sa-mi ziceti puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Master1ro a răspuns:

Eu tot Nokia 5230 am. Se poate prin schimbare de soft. Eu am pus pe telefonul meu softul de la Nokia 5235 XpressMusic, sa nu te astepti la schimbari majore totusi.

| lulutzu explică:

Cum as putea sa-i instalez alt soft?

| Master1ro a răspuns (pentru lulutzu):

Ai nevoie de urmatoarele:
- Cablu de date
- Nokia Ovi Suite
- Jaf Emulator
- NaviFirm

Ai aici un tutorial:
http://www.utilitarul.ro/......-5230.html
Ai grija totusi, daca se intrerupe legatura dintre PC si telefon este posibil ca acesta sa devina neutilizabil!
Acelasi lucru se intampla si in cazul in care doresti sa readuci softul telefonului la versiuni anterioare.

| ThisIsAdriana a răspuns:

Eu tot am fix telefon ca acesta si nu se poate.

| AnDrEy99RO a răspuns:

Te pot ajuta eu. mai intai trebuie sa ai o melodie in memoria telefonului. Optiuni-Egalizator (dai totul la max ) funda plz!