| Mark2012012 a întrebat:

Am un Nokia 5800 xpressmusic iar memoria interna s-a umplut pe parcursul utilizarii telefonului fara motiv. Ce trebuie sa sterg din memoria interna pentru a-i mai elibera memoria?

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Fa-ti backup (salveaza tot ce-ti trebuie din el, sa nu uiti de contacte salvate in memoria telefonului, poze, jocuri, videoclipuri, etc) si sterge tot din el. tasteaza *#7370# si daca iti cere vreun cod baga 12345 (asta in conditiile in care nu l-ai schimbat)

| Mark2012012 explică (pentru pbsolver):

Multumesc, a mers. Dupa resetare nu imi mai recunoaste toate aplicatiile de pe memoria externa denumita si memory card.

4 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Este perfect normal sa nu-ti mai recunoasca aplicatiile din moment ce ele erau instalate pe memoria telefonului. te-am avertizat ca trebuie sa faci backup inainte...

| Alexx15 a răspuns:

I-ati de pe Google Play aplicatia "Clean Master". Este cea mai buna pentru curatat memoria. Eu am curatat 3GB, si nu iti sterge nimic important.

| Mark2012012 explică (pentru Alexx15):

Eu am sistem de operare symbian. Pe Google Play sunt aplicatii android.