| marcs a întrebat:

Am un Nokia C1-01 si ma tine bateria incarcat doar o zi jumate, daca i-as cumpara o baterie noua ar tine mai mult? Nu e de nou la mine, dar e in functie doar de 3, 4 luni. Se poate sa nu ii fi fost formatata bateria bine? Daca as formatao acum m-ar tine macar 2 zile? Ms pentru raspunsuri!

4 răspunsuri:
| catablondu a răspuns:

Salut, eu am avut acest model de telefon si ma tinea bateria 4 zile. Problema e ce faci cu el? Daca ai mereu bluetoth-ul activ, sau stai pe internet e normal sa nu te tina. Daca doar vorbesti la el, ar trebui sa tina 2 / 3 zile.

| marcs explică (pentru catablondu):

Pai trimit cam 100 d sms pe si primesc 100, si mai vb vreo 2 ore pe zi. atat. muzica nu, bluetoth-ul nu, inernet nu, nimic altceva, nici o optiune nu folosesc. oare sar merita sa incerc sa imi iau o baterie noua? de la Orange? sau de unde big grin?

| catablondu a răspuns (pentru marcs):

Da, cred ca merita. De la Orange sau de la orice alt magazin serios.

| Mishelle97 a răspuns:

Mai bine ia-ti o baterie naua pentru ca am avut si eu problema ca asta si mi-am cumparat una si a functionat chiar am avut noroc si la mine tine chiar 1 saptamana intreaga chiar si ascultind muzica...Succes!