| kostyyy26 a întrebat:

Am un Nokia c7 am activat o optiune cu internet la cosmote,am trimis msj la ei am primit seterile,am salvat,am oprit tel,l-am deschis, dar tot nu imi merge sa intru pe net! stie careva ce alte setari trebuie sa-i mai fac?

6 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Intra la setari, apoi la configurare si vezi sa fie setat pe acolo BroadBand 3G

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Nu este suficient doar pasii urmati de tine. Trebuie sa suni la 1234 sa iei legatura cu un reprezentant de la Relatii cu Clientii Cosmote pentru a-ti activa pe numarul tau internetul din baza lor de date.

| kostyyy26 explică (pentru eXtreme21):

In msj primit de la ei pe care l-am salvat srie asa:"access point: broadband3g/web settings:broadband 3g". Cand activez pachetul de date si dau sa intru pe net imi arata ca sant conectat la cosmote GPRS(03) si nu-mi incarca nimic.Ai idee ce ar putea fi?

| kostyyy26 explică (pentru MihaiEdy1993):

Am sunat si la ei si tot degeaba!

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru kostyyy26):

Hmmm. Atunci are telefonul mobil o problema la banda GPRS. Ai cum sa actualizezi softul telefonului?

| kostyyy26 explică (pentru MihaiEdy1993):

Din pacate nu stiu cum e cu softul ala, ramane sa merg cu el la un service gsm, caci nici acum nu i-am dat de cap.Mersi frumos oricum!