| OutLandeR a întrebat:

Am un Nokia e 71 achizitionat de curand si am o cartela cosmote, am facut seatrile la net dar nu am 3g. Cum pot sa acctivez 3g pe el? Telefonulare 3g.

Răspuns Câştigător
| Maxxy79 a răspuns:

Suna la 1234 serviciu clienti si vorbeste-le despre asta apoi iti trimit ei setarile prin SMS.

3 răspunsuri:
| OutLandeR explică (pentru Maxxy79):

Pai net am, Broadband 3g tip conexiune. Intrebarea este daca pot sa ii activez 3g, cu cartela respectiva in el, ca l-am testat cu alta cartela si mergea. PS. nu am abonament.

| Maxxy79 a răspuns (pentru OutLandeR):

Am inteles, am vorbit cu cineva si mi-a spus ca daca ai cartela Frog mai veche este posibil sa nu functioneze, dar daca este un Frog mai nou sau Vibe nu sunt probleme. Consulta un centru Cosmote sau relatii clienti 1234. Succes.

| OutLandeR explică (pentru Maxxy79):

Multumesc frumos, am rezolvat.