| Grek_Dumitru_1997 a întrebat:

Salut am un Nokia lumia 520 nu il pot conecta pe nici un fel de cont (Microsoft, facebook nici macar pe traficul de date (internet pe megabaiti) imi spune sa incerc mai tarziu ie cudat find ca cineva are un telefon la fel si i merge fara probleme aveti vreo idee?
as vrea doar sa-mi descarc niste aplicati dar nu-l pot conecta pe contul de Microsoft dar contul funtioneaza find ca l-am incercat pe un alt telefon.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Intră în setări ->retea celulară+SIM (sa fie activat daca folosesti internetul de pe cartela.
Sau setări ->wifi (daca folosesti wireless).

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Nu uita ca daca folosești netul de la o telefonie mobilă trebuie obligatoriu sa intrii iar in setări - retea celulara+sim ca sa dezactivezi opțiunea aceasta.
Daca nu vei face asa, sa nu te miri de ce ai rămas fără mb in 5 minute.
Mai mult, verifica ca nu cumva aplicatiile sa se actualizeze singure; din fabrică ele sunt făcute sa se actualizeze singure.
Într-un cuvânt, trebuie să iti cunosti telefonul mai bine decât te cunosti tu.

| Grek_Dumitru_1997 explică (pentru anonimg):

Telefonul este conectat la wireless dar cand introduc contul de Microsoft sa descarc ceva aplicatii imi scrie "n pare rau dar nu se poate conecta verificati daca telefonul este conectat, problema poate fi de la dumneavoastra sau de la celalalt capata al liniei. Incercati mai tarziu" pe alt Nokia lumia 520 se conecteaza din prima fara sa dea nici o eroare la mine nu de oare?

| sltlp a răspuns:

La cum ai scris cred ca mai intai trebuie sa inveti sa folosesti manualul de limba romana.