| Ianis2013 a întrebat:

Salut.Am un Nokia Lumia 530, cum fac sa intru pe internet cu mb de pe cartela? Nu prin wi-fi.

2 răspunsuri:
| BJK1903 a răspuns:

Salut,trebuie sa umblii prin setari ca sa poti umbla pe net cu MB de pe cartela. Eu m-am dus la Vodafone si mi-au setat pe acolo si acum imi merge netul. Cel mai bine du-te la un Vodafone, Telekom sau Orange si iti seteaza ei acolo pentru net. In 5 minute ai net, nu costa nimic numai daca vrei sa dai acolo un 5 lei.

| Ianis2013 explică (pentru BJK1903):

Am gasit. Trebuia sa intru la setari > retea-celulara+SIM si sa activez.