| predestinati a întrebat:

Am un Nokia lumia 625. Si vreau sa il vand. Am primit oferta pentru el un iPhone 4s negru neverlocked...fara cont iClounde. Vroiam sa intreb... daca nu are cont iColude e blocat sau il pot folosi? Funda celui/celei ce imi da cel mai bun raspuns! (P.S. daca se poate explica pe intelesul tuturor e perfect big grin )

1 răspuns:
| Relondo a răspuns:

Salut,daca vanzatorul spune ca nu este blocat cu icloud nu ai de ce sa iti faci probleme si asta o poti verifica pe site-ul Apple aici https://www.icloud.com/activationlock/
introduci IMEI-ul telefonului sau seria si iti spune totul despre el, daca telefonul este blocat cu icloud nu poti face nimic cu el, adica in momentul in care deschizi telefonul ti se cere mail-ul si parola contului de icloud cu care a fost blocat telefonul.Cel mai sigur daca esti hotarat sa il iei spune-i vanzatorului sa dea o resetare de fata cu tine si atunci vezi daca are cont de icloud sau nu.Bafta!