| Mihai_Alexandru_1997 a întrebat:

Am un Nokia lumia 800 si mi-a cazut si a sarit display-ul, eu l-am ansamblat la loc si nu se mai aprinde, telefonul vibreaza daca incerc sa il pornesc si incerc sa ii dau de cap, stiti ce poate avea?

Răspuns Câştigător
| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Display-ul numai este bun trebuie sa il schimbi!

4 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Daca butoanele se aprind, telefonul functioneaza, iar ecranul e stricat.

Răspuns utilizator avertizat
| Servicetel a răspuns:

Verifica din nou conectori la display sa fie conectati cum trebuie la el, daca nu merge iti trebuie un alt display. Vezi sa nu fie vreo impuritatea la mufele de la placa de baza sau cele de la display. Incerca sa le cureti folosind o periuta de dinti

| RaulRaulR a răspuns:

A poti ajuta si pe mine? am aceeasi problema tot asasi al meu vibreaza.Tu ce ai facut?