| catalin542000 a întrebat:

Salut, am un s10plus, cumparat dar nu am incarcator, am doar ambalajul in care a fost incarcatorul si observ faptul ca acest telefon a avut un incarcator cu codul EP-TA20EWE Black.

Eu incarcator de asta nu prea am gasit, dar am gasit si am vazut la numeroase clipuri de unboxing cu s10plus de pe net faptul ca cele mai dese incarcatoare cu care vine acest telefon este de seria EP-TA200.
Acum are vreo ceva daca cumpar acest cod de incarcator EP-TA200 un loc de EP-TA20EWE?

Ma gandesc si eu, alti oameni pe care ii observ cum de schimba cablurile de incarcare cu cele colorate custom, banuiesc ca nu ar conta prea mult cablul si adaptorul sa fie neaparat original, banuiesc ca trebuie in principiu sa aiba aceleasi valori ca originalul si sa fie fast charge la w-tii respectivi pe care ii are telefonul si atat, nu?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă codurile ale că ne prindem urechile in ele: alimentatorul să furnizeze 2A la tensiunea de 5v sau 1.6A la 12v

| catalin542000 explică (pentru sierra1):

Ok perfect, dar nu se va incalzi? Ca am avut un s8plus cu incarcatorul original si nu se incalzea deloc.
Si nu stiu, daca am sa cumpar altul, nu se va incalzi?
PS: Si banuiesc ca trebuie sa fie made in vietnam?

| sierra1 a răspuns (pentru catalin542000):

"banuiesc ca trebuie sa fie made in vietnam?" - și dacă e chinezesc (la fel ca 95% din ce-i pe piață) ce are?