| Anonimity a întrebat:

Salut, am un s2 plus si dupa ce il scot de la incarcat scrie tot se incarca si apoi arata ca nu se mai incarca, in repetate randuri
Are android 4.1.2 si un incarcator care nu e original, insa are aceiasi mufa, micro usb si amperaj de 0, 5A in loc de 0, 7 cat avea cel original care nu mai functionaza
Stiti cumva cum il pot repara?
Credeti ca daca ii fac actualizarea officiala la android 4.2.2 o sa mearga corect? DAU FUNDA

4 răspunsuri:
| Albnegru10 a răspuns:

Prima incercare pe care trebuie sa o faci este de a-ti face update la software. Amperajul nu conteaza. Se va incarca in mai mult timp. Este foarte posibil sa fie stricata mufa sau acumulatorul.

| Anonimity explică (pentru Albnegru10):

O sa ii fac maine update la 4.2.2 si iti spun daca a functionat, daca nu o sa cer bateria unui coleg sa vad daca si cu aia face probleme, iar dac nu vrea nici asa o sa il duc la un service

| Albnegru10 a răspuns:

Bine. Succes!

| Anonimity explică (pentru Albnegru10):

Face la fel si cu 4.2.2, o sa il fac inapoi la 4.1.2,cu asta are lag in jocuri, ce e stock e stock
Sti cumva cum se foloseste odin?