| Twister09 a întrebat:

Salut, am un s20 plus 5g de vreo luna si am observat cand ma uit la videoclipuri pe Instagram sau pe Facebook se blocheaza videoclipul.
Care poate fi baiul?

4 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Poti fi mai multe motive pentru care vizionarea videoclipurilor. Fiind un terminal mai nou aparut se poate ca apliatiile sa nu aiba optimizarile necesare aceasta fiind motivul blocarii. In acelasi timp poate fi si o problema cu conexiunea ta la internet.

| Irinelp a răspuns:

Poate ai activat consumul redus de date mobile.

| daniel889 a răspuns:

Videoclipurile sunt cu manele/manelisti sau "vedete" Kanal D sau Antena? Atunci asta ar putea fi problema, S20+ 5G vine din fabrica in varianta pentru Romania cu senzor NOGYP care blocheaza continutul media ce poate produce leziuni cerebrale la "criere". Daca nu ai senzor NOGYP, 99% e de la internet. Ai nevoie de cel putin 3G ca sa poti vedea un video de le Fb fara intreruperi.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Sa fie de la apliatie.Telefoanele in general nu sunt defecte.Rar se intamplas sa cumperi un telefon defect.(dar sunt si cazuri).Sa fie de la aplicatie.